Operacja pn. „Normy i wymogi wzajemnej zgodności” mająca na celu odtwarzanie, ochronę i wzbogacanie ekosystemów powiązanych z rolnictwem i leśnictwem współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności” w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014-2020.
Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja pn. „Normy i wymogi wzajemnej zgodności” mająca na celu odtwarzanie, ochronę i wzbogacanie ekosystemów powiązanych z rolnictwem i leśnictwem współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 1.1 „Wsparcie dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności” w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Lubuski Ośrodek Doradztwa rolniczego rozpoczyna realizację szkoleń z zakresu tematyki „Normy i wymogi wzajemnej zgodności” w ramach poddziałania 1.1 „Wsparcie dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności” w ramach działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W ramach operacji zaplanowano przeszkolenie 600 osób z województwa lubuskiego.
Uczestnikami szkolenia, jako ostateczni odbiorcy, mogą być: rolnicy, domownicy rolników, małżonkowie rolników, osoby zatrudnione w rolnictwie, właściciele lasów, wnioskodawcy lub beneficjenci operacji typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
W ramach szkoleń zostaną przedstawione następujące tematy:
- zasada wzajemnej zgodności (cross compliance), a płatności bezpośrednie i płatności obszarowe w ramach PROW 2014-2020 i WPR 2023-2027,
- środowisko, zmiana klimatu, utrzymanie gruntów w dobrej kulturze rolnej,
- ochrona wód gruntowych przed zanieczyszczeniem powodowanym przez azotany pochodzenia rolniczego z uwzględnieniem zmian wynikających z ustawy Prawo wodne,
- zdrowie publiczne ludzi, zdrowie zwierząt i zdrowotność roślin (ze szczególnym uwzględnieniem kwestii problematycznych takich jak: zgłaszanie zdarzeń, prawidłowe prowadzenie dokumentacji),
- dobrostan zwierząt.
Szkolenia odbywać się będą od września 2022 roku do kwietnia 2023 roku na terenie wszystkich powiatów województwa lubuskiego.
Pierwsze szkolenia odbędą się:
- 27.09.2022 o godzi. 9.00 w Lubuskim Ośrodku Doradztwa rolniczego w Kalsku, Kalsk 91, 66-100 Sulechów
- 6.10.2022 o godz. 9.00 w Lubuskim Ośrodku Doradztwa rolniczego w Kalsku, Kalsk 91, 66-100 Sulechów
Terminy kolejnych szkoleń umieszczane będą na bieżąco w harmonogramie szkoleń znajdującym się na naszej stronie internetowej lodr.pl w zakładce szkolenia.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w szkoleniach.