„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku
zaprasza rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, hodowców, właścicieli gospodarstw ekologicznych, specjalistów LODR oraz przedstawicieli świata nauki, producentów rolnych i inne osoby zainteresowane wdrażaniem innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich z województwa lubuskiego do udziału w wyjeździe studyjnym w ramach operacji pn.:
Zwierzęta użytkowe – kierunek chowu i hodowli na przykładzie polskich doświadczeń
Termin wyjazdu studyjnego: 28.06 – 01.07.2021 r. (poniedziałek – czwartek)
Głównym celem operacji jest poznanie innowacyjnych kierunków działań prowadzonych przez Instytut Zootechniki PIB w Balicach wraz z należącymi do niego Zakładami Doświadczalnymi zlokalizowanymi kolejno w Kołudzie Wielkiej i Chorzelowie. Ponadto, wizytacja w Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi oraz Ośrodku Hodowli Zarodowej w Przerzeczynie-Zdroju (gospodarstwo rolne w Gilowie i Stasinie) i miejscowości Rzuchowa związanej z zapoznaniem się uczestników z mechanizmem i organizacją projektu „Paczka od rolnika”. Celem operacji jest również poszerzenie wiedzy w zakresie krótkich łańcuchów dostaw na podstawie wizytacji w gospodarstwach występujących w przedmiotowym projekcie oraz w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Wyjazd studyjny ma na celu podniesienia poziomu wiedzy uczestników w zakresie efektywnego i nowatorskiego zarządzania produkcją rolniczą w gospodarstwie z naciskiem na kierunek chowu i hodowli zwierząt użytkowych na przykładzie wizytowanych gospodarstw. Operacja ma na celu zapoznania uczestników z wiedzą prezentowaną przez naukowców i specjalistów przedmiotowych jednostek, prowadzących różnorodne prace badawczo-rozwojowe, obejmujące hodowlę wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich, produkcję bezpiecznej żywności w warunkach przyjaznych dla zwierząt i środowiska przyrodniczego. Realizacja wyjazdu studyjnego przyczyni się do poszerzenia poziomu wiedzy w zakresie chowu i hodowli zwierząt użytkowych. Poprzez obserwację doskonale funkcjonujących gospodarstw oraz poznanie szeroko rozumianej praktyki zootechnicznej w zakresie innowacji w wyżej wskazanych jednostkach przedmiotowa operacja posłuży producentom rolnym, biorącym udział w wyjeździe za wzór do naśladowania w zakresie wdrażania dobrych praktyk rolniczych w gospodarstwie.
KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA – DO POBRANIA
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYJAZDU STUDYJNEGO – DO POBRANIA
Termin nadsyłania zgłoszeń – 24 czerwca 2021 r.!!!
Zgłoszenia należy składać osobiście, pośrednio przez doradców terenowych LODR bądź w formie skanu na adres poczty elektronicznej*: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
*prawidłowe zgłoszenie polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, podpisanego czytelnie imieniem i nazwiskiem a następnie dostarczenia oryginału do siedziby LODR w Kalsku lub przesłania skanu zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W ramach działań profilaktycznych wynikających z zagrożenia COVID-19 w przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury ciała u uczestnika organizator LODR w Kalsku zastrzega sobie prawo wykluczenia uczestnika z udziału w przedmiotowym wyjeździe.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (30 osób) o zakwalifikowaniu się uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń. Osoby, które zakwalifikują się na udział w wyjeździe studyjnym otrzymają potwierdzenie drogą e-mailową lub telefonicznie na wskazany adres/numer w karcie zgłoszenia uczestnictwa.
Informacji udziela:
LODR Kalsk – tel.: (68) 385-20-91 wew. 301
Agata Zajda-Sipa tel.: (68) 385-20-91 wew. 456
tel. kom.: 516-177-401, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.